A HÁZI-MOZI ADATBÁZIS
oldalak készülékek adatait tartalmazzák. Az oldalakon a készülékek előrendezhetőek, adatlapjaik megtekinthetőek és összehasonlíthatóak. A készülékekből összeállítható a KIVÁLASZTOTT TERMÉKEK listája.
 
HÁZI-MOZI ADATBÁZIS
KÉPMEGJELENÍTŐK
FRONT VETÍTŐ
PLAZMA TV, KÉPERNYŐ
LCD TV
LED LCD TV
HÁTULRÓL VETÍTŐS TV (HVTV)
HANGSUGÁRZÓK
FRONT / CENTER / SURROUND
MÉLYSUGÁRZÓ
HANGSUGÁRZÓ KÉSZLET
ERŐSÍTŐK
AV VEVŐERŐSÍTŐ, ERŐSÍTŐ
AV PROCESSZORELŐERŐSÍTŐ
TELJESÍTMÉNY VÉGERŐSÍTŐ
HÁZI-MOZI RENDSZER
MŰSORFORRÁSOK
DVD/BLU-RAY LEJÁTSZÓ
DVD FELVEVŐ
A HÁZI-MOZI PORTÁL NEM INTERNET ÁRUHÁZ ÉS NEM FOLYTAT KERESKEDELMI TEVÉKENYSÉGET!
Az adatbázis a tájékozódást szolgálja, ha pontatlanságot talál benne, vagy részt venne karbantartásában, jelentkezzen!
E-mail: info@avcreative.com
OKOSODÓ
Az alábbi oldalakon, a házi-mozi alapfogalmaival, technológiáival ismerkedhet meg. Célunk az, hogy minden megtalálható és érthető legyen, amit erről a témáról tudni kell és érdemes.
Házi-mozit, okosan I. (Tervezés)
Házi-mozit, okosan II. (Vásárlás és gyakorlat)
Milyen TV-t vegyek?
A házi-mozi hangja
A házi-mozi képe
GY.I.K.
(Gyakran Ismételt Kérdések)
CIKKEK
Milyen TV-t vegyek? (2009.)
Probléma a 3D-vel
A nagy kép nem álom
Harminc éve a minőségi hang szolgálatában - a Genelec story
ELINDULT A HÁZI-MOZI TV!
» további írásaink
SZAKCIKKEK
A házi-mozi hangja
Antennák a digitális földi televíziós műsorsugárzás vételéhez
A házi-mozi mélyhangjairól
Házi-mozi hangsugárzók elhelyezése és a szoba akusztikai kölcsönhatásai
A digitális TV adások vételéről
» további írásaink
TERMÉKEK
Sony KDL-32EX600: LED LCD TV mindenkinek
Pioneer KURO PDP-5080XA: a fekete dicsérete
technoMÁNIA termékbemutató: Sony KDL-46D3000
JVC DLA-HD1: mire képes a kontrasztbajnok?
technoMÁNIA termékbemutató: Pioneer DVR-940HX
» további írásaink
keresés  
GURU - 2008. szeptember 27., szombat 
Panasonic DMP-BD35/DMP-BD55: két új Blu-ray lejátszó
A hónap eleji IFA-n bemutatott Panasonic DMP-BD35 és DMP-BD55 BD-Live funkciójú Blu-ray lejátszók már a jövő hónapban kaphatóak lesznek a nagyobb európai országok piacán.

A Panasonic két új Blu-ray lejátszója a 3. generációs UniPhier processzorchipbe integrált „PHL Reference Chroma Plus” színpontosságot javító jelfeldolgozással valamint a P4HD pixelpontos progresszív képfrissítésre alakító és skálázó technológiával nagy színtisztaságú, hibáktól mentes, éles és részletes kimagasló képminőséget ígér. A lejátszók a Blu-ray filmeket természetesen eredeti 1080/24p formátumukban is képesek kiadni.

A beépített dekóder révén az új lejátszók a nagyfelbontású Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio/High Resolution Audio hangformátumokat akár 7.1 csatornás LPCM jelként is képesek kiadni, de persze az eredeti bitfolyamok is kinyerhetőek a készülékekből HDMI kimeneteiken át. A DMP-BD55 192kHz/24-bites D/A átalakítást követően 7.1 csatornás analóg kimeneten keresztül is tudja továbbítani a sokcsatornás audiojelet (a DMP-BD35-nek csak kétcsatornás analóg hangkimenete van, és S-Video kimenete sincs).

Panasonic_DMP-BD35.jpg

A DMP-BD35 és a DMP-BD55 internetes csatlakozóikon keresztül és BD-Live (Blu-ray Profil 2.0) funkciójuk révén megfelelő lemez lejátszása közben további tartalmakat tölthetnek le, illetve alkalmassá válnak a világhálón keresztüli interaktív kommunikációra is. A lejátszók természetesen a BONUSVIEW (Profile 1 Ver.1.1) funkciókat is tudják, vagyis kommentársávok kép a képben megjelenítésére is alkalmasak.

Az új modellek lemezmeghajtója a BD-ROM mellett a BD-R/RE (BD-MV), DVD-Video, DVD-RAM, DVD-R (kétrétegű is), DVD-RW, DVD+R/RW, CD (Audio), CD-R/RW lemezformátumok olvasására is képesek, és a lemezeken tárolt nagyfelbontású JPEG, DivX, MP3 fájlformátumokat is lejátsszák. A szabványfelbontású DVD-k képe természetesen felskálázható 1080p-re, a „Re-master” hangfeldolgozás pedig minden 48kHz-es mintavételi frekvenciájú tömörítetlen és tömörített digitális audiojelet 96kHz-re mintavételez fel dinamikát és életet adva a hanghoz. A videokamerák 1920x1080 pixel felbontású AVCHD formátuma illetve a digitális fényképezőgépek hasonló felbontású JPEG képei nemcsak lemezekről, de SD memóriakártyáról is lejátszhatóak az előlapi SD-HC kártyanyíláson át.

Panasonic_DMP-BD55.jpg

Az új lejátszók 1.3-as verziójú HDMI kimenetei támogatják a Deep Colour és az x.v.Color jeleket is, és a VIERA Link (HDMI-CEC) protokoll révén együtt vezérelhetőek a kompatibilis tévékkel és egyéb készülékekkel. Komponens, kompozit videó, optikai és koaxiális audió kimeneti csatlakozók is vannak a lejátszókon.

A DMP-BD35 349 euróba (kb. 83.600 Ft), a DMP-BD55 449 euróba (kb. 107.600 Ft) kerül majd a német paicon.

Kapcsolódó link:

Panasonic: két új plazma TV csúcsmodellel bővül 2008-as választék
Panasonic: az új PT-AE3000 teljes HD házi-mozi vetítő az IFA-n
Panasonic: új AV vevőerősítő Dolby TrueHD/DTS-HD dekóderrel az IFA-n
megtekintem a hozzászólásokat
(eddig 0 hozzászólás érkezett a cikkhez)
 
hazi-mozi.hu a Twitter-enhazi-mozi.hu RSS - Hírek, cikkek
FÓRUM
BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
TÉMAKÖRÖK
LEGFRISSEBB 5
» MinDig TV: már százezer háztartásban használnak DVB-T-t
[2010.09.08. 14:48]
» DVD-k
[2010.08.31. 17:45]
» Blu-ray
[2010.08.29. 14:29]
» Set-Top Box
[2010.08.27. 10:42]
» AV erősítők
[2010.08.26. 12:30]
PARTNEREINK