A Dolby Atmos térhangzású Bose Smart Soundbar is A.I. Dialogue Mode segítségével javítja a beszédérthetőséget, a Bose Personal Surround technológia pedig hátsó surround hangot szólaltat meg a márka fülhallgatójával.
A Bose Smart Soundbar 600 helyébe lépő, annak továbbfejlesztett változatának tekinthető nemrég bejelentett Bose Smart Soundbar kompakt házában öt hangszóróval igyekszik minőségi térhangzást nyújtani.
A Bose Smart Soundbar is megkapja a Bose Smart Ultra Soundbar újdonságát, a beszédérthetőséget a térérzetet keltő hangeffektusok hatásának megőrzésével javító A.I. Dialogue Mode hangmódot, ami gépi tanulási algoritmussal a hangban beszédet észlelve automatikusan, valós időben állítja a soundbar hangegyensúlyát.
Igazi újdonság, hogy a Bose Smart Soundbar a nyitott Bose Ultra Open Earbuds vezeték-nélküli fülhallgatókkal párosítva a Bose Personal Surround Sound révén teljesebb térhangzást biztosít egy hallgató számára.
A sajtóközlemény megfogalmazása szerint: „Az Ultra Open Earbuds egyedülálló nyitott-fülű kialakítását az áttörést jelentő Bose Immersive Audio technológiával kombinálva a fülhallgatók hátsó surround hangszóróként működetnek egy felhasználó számára, miközben a soundbar áradó erőteljes hangja továbbra is hallható – így teremtve meg a mindenütt körülölelő hang páratlan hangélményét. Az eredmény egy mély, gazdag, személyes hangzás, amely teljesen új értelmet ad a magával ragadó hangzásnak.”
A Bose Personal Surround Sound már része a Bose Smart Soundbarnak és ősszel a Bose Smart Ultra Soundbar is megkapja.
A Dolby Atmos hangformátum dekódolásával a Bose digitális jelfeldolgozása a soundbar öt hangszórójával virtuális pozíciókból megszólaló hangokat is kelt. A két oldalsó ovális hangszóró a horizontális hangteret, a középső nagyfrekvenciás sugárzó a kristálytiszta dialógusokat állítja elő, a két felfelé sugárzó hangszóró pedig nemcsak a horizontális hangtérhez járul hozzá, de a mennyezetről visszaverődő fej feletti hangokat is előállít.
Ha a tartalom nem Dolby Atmos, akkor is kiváló térhangzást ígér a Bose TrueSpace, mely elemzi a sztereó vagy az 5.1-es hangforrást, átkeverve azt, hogy ugyanolyan hatásos térérzetű hangot állítson elő a soundbar.
A Bose QuietPort reflexcső technológia kellően mély basszusokat biztosít, gyakorlatilag torzítás nélkül minden hangerőnél.
A Bose Smart Soundbar a beépített 5 hangszóró ellenére mindössze 5,6 cm magas, alig több mint 10 cm mély és 69 cm széles matt fekete háza és a körbefutó fémrácsa jól illeszkedik napjaink TV-i alá, és akár falra is felszerelhető.
A Bose Smart Soundbar HDMI eARC porton át a TV-hez csatlakoztatva kaphat Dolby Atmos jelfolyamot, de van optikai digitális bemenete is. A hangsáv Roku TV ready, a zenei streaming Wi-Fi kapcsolaton át Google Cast (Chromecast buil-in), Spotify Connect vagy Apple AirPlay 2 protokollokkal lehetséges. A Bluetooth segítségével telefonról vagy táblagépről is lehetséges a zenelejátszás. A beszédhangvezérléshez adott a Works with Google Assistant funkció és a beépített Amazon Alexa – az utóbbi pedig kiterjed hívások fogadására, kezdeményezésére és működik az exkluzív Bose Voice4Video funkció is, ami egyetlen paranccsal bekapcsolja a TV-t a kért csatornára vagy bemenetre.
A Bose Smart Soundbar kiegészíthető a márka basszusmoduljaival és hátsó surround hangsugárzóival, kompatibilis az összes többi Bose okos hangsugárzóval, így többszobás hangrendszer is létrehozható a SimpleSync funkcióval.
Az Európában már 550 € (kb. 220.000 Ft) áron kapható Bose Smart Soundbar hazai forgalmazására még várni kell, de feltehetően nem kerül majd sokkal többe, mint a 200.000 Ft és 230.000 Ft között kapható Bose Smart Soundbar 600.
A Bose Smart Soundbar főbb jellemzői: |
Felépítés:
|
Hangfunkciók és támogatások:
|
Csatlakozás, interfészek, médialejátszás:
|
Kezelés, vezérlés:
|
Kivitel, méret és súly:
|
Mellékelve:
|
Opciók:
|
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.