Az Applied Materials „MAX OLED” maszknélküli gyártási megoldása egyebek mellett háromszor fényesebb és ötször hosszabb élettartamú OLED képernyőt ígér.
Míg a TCL elkezdi a tintasugaras nyomtatású, azaz IJP OLED panelek tömeggyártását, addig a legtöbb jelenlegi OLED displaygyártót vákuumgőzöléses gyártási megoldásokkal ellátó cég, az Applied Materials bejelentette „MAX OLED” maszknélküli gyártási megoldását.
A bejelentés szerint: „Az Applied Materials, Inc. a mai napon bemutatta a MAX OLED megoldást, egy szabadalmaztatott OLED pixelarchitektúrát és forradalmi displaygyártó technológiát, amelynek célja, hogy a csúcskategóriás okostelefonokban található kiváló OLED kijelzőket a táblagépekhez, PC-khez és végül TV-khez is elérhetővé tegye”. A közlemény azt is megállapítja: „Az Applied MAX OLED megoldása megkönnyíti az OLED gyártás átskálázását a Gen 6 üveghordozókról Gen 8 szubsztrátumokra, melyek körülbelül kétszer vagy még nagyobbak.”
Az Applied Materials szerint a finom metálmaszkos vákuumgőzöléses (FMM VTE) eljárással szemben a MAX OLED technológiával előállított képpontok kétszer jobb résaránya és a pixelek több fényemmitáló anyaga révén akár háromszor fényesebbek lehetnek, élettartamuk pedig kb. 5-ször hosszabb lehet. A MAX OLED kisebb képpontjaival az akár 2000 PPI (pixel per hüvelyk) felbontás is elérhető, az FMM OLED kb. 800 PPI képpontsűrűségével szemben. Az új OLED technológia kisebb energiafogyasztást és egyszerűbben vezérelhető RGB részpixeleket biztosít, és először teszi lehetővé a displaygyártók számára, hogy bármely típusú és méretű OLED panelt egyetlen üzemben állítsanak elő.
Először persze be kell fektetniük az Applied Materials új technológiájába a displaygyártóknak, melyek között a Samsung Display biztosan ott lesz. Dr. Brian Shieh, az Applied Display and Flexible Technology csoportjának alelnöke és ügyvezető igazgatója a bejelentésben azt nyilatkozza: „A fogyasztói elektronikai ipar arra az áttörésre vár, ami elhozza az OLED technológiát az évente eladott több száz millió táblagéphez, PC-hez és TV-hez. Büszkék vagyunk, hogy a Samsung Display partnereként segíthetjük elhozni ezt a forradalmi technológiát a világpiacra”.
A DSCC blogbejegyzése szerint viszont úgy tűnik, hogy az első partnerek a Japan Display (JDI) és a kínai Visionox displaygyártók lesznek mely cégek „eLEAP” és „ViP” kezdeményezései legalább részben a MAX OLED megoldáson alapulnak.
A DSCC társalapítója és vezérigazgatója Ross Young szerint: „Míg a Visionox és a JDI fogja várhatóan elsőként kereskedelmileg hasznosítani a MAX OLED technológiát, az FMM technológiával elsőként kereskedelmi sikereket elérő és az RGB OLED-ek terén továbbra is a legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező piacvezető Samsung Display-vel való partnerség nagyon sokatmondó és fontos. Az SDC-nek megvan a pénzügyi ereje ahhoz, hogy versenytársainál gyorsabban bővítsen kapacitást, és ha úgy dönt a MAX OLED technológia teljes potenciáljával az AR/VR-hez használt 1″-től bármely OLED TV méretig egyetlen gyárban valósítsa meg azt.”
Kapcsolódó tartalmak kereséséhez az alábbi címkék használatát javasoljuk.