1. Oldal
A kiárusítás keretében eladott jelentősszámú lejátszóval a HD DVD formátum jelentősen növelte piaci bázisát, de elsősorban a milliónyi eladott PlayStation 3 révén még mindig a Blu-ray formátum áll jobban ebből a szempontból.
Az elmúlt hétvégi kiárusító akcióban 99 dollárért kínált Toshiba HD-A2 HD DVD lejátszóból 90.000. A Wal-Mart és Best Buy üzleteiben az eredeti 299 dolláros (kb. 52.000 Ft) listaár harmadáért, de széles körben már 199 dollárért kínált lejátszó már sokakat csábított vásárlásra.A három nap alatt realizált rendkívüli kiskereskedelmi forgalom egyes becslések szerint legalább 35%-al növelte a HD DVD elterjedtségét. Valójában a 90.000-nél valószínűleg több Toshiba HD-A2 kelt el, mivel ez a szám nem tartalmazza az összes kereskedő adatait.
Összehasonlításképpen a legkelendőbb, 499 USD-ért (kb. 86.000 Ft) kínált Sony BDP-S300 asztali lejátszóból júliusi megjelenése óta adtak el kb. 100.000 készüléket. A 100 dollárral olcsóbban, szintén 499 dollárért kínált 80GB-os és a november eleje óta kapható – jelenleg a legolcsóbb Blu-ray lejátszónak tekinthető – 399 dolláros 40GB-os Sony PlayStation 3 játékkonzolokból viszont nagyjából kétszer annyit adnak el, mint az eddig.
Amennyiben a HD DVD lejátszók eladásának lendülete továbbtart – s erre van esély, mert a 3. generációs Toshiba HD-A3 ára várhatóan 150 dollárra esik – az nyilvánvalóan kihat majd a formátumháború állására is.
Azt pedig, hogy a két formátum küzdelme most „patthelyzetre” áll, már maga Howard Stringer a Sony Corp feje is beismerte egy vele készült interjúban. A vezérigazgató igyekezett kisebbíteni a csata fontosságát, és emlékeztetett rá, hogy mielőtt elfoglalta pozícióját volt lehetőség a két tábor egy formátumba egyesítésére, s azt kívánta bárcsak vissza lehetne forgatni az idő kerekét, hogy ez megvalósulhasson.
Kapcsolódó linkek:
A Warner cáfol a Blu-ray kizárólagossággal kapcsolatban
100 dollár alatt a Toshiba HD-A2 HD DVD lejátszó
Érdekes nyilatkozatok és bejelentések a Blu-ray Fesztiválon
Panasonic: jön a 2. generációs Blu-ray lejátszó, a DMP-BD30
Samsung: már idehaza is kapható a BD-P1400 Blu-ray lejátszó
PlayStation 3: új, kedvező árú modell és csökkentett árú indulócsomag
Miért lassabb a vártnál a Blu-ray Disc és HD DVD eladás?
Sony: két új Blu-ray Disc lejátszó még az ősz során
Jön az első kedvezőárú kínai HD DVD lejátszó
Sharp: AQUOS Blu-ray lejátszó az IFA-n
Harmadik generációs HD DVD lejátszók már októbertől!
Sony: az új, BDP-S300 asztali Blu-ray lejátszó már olcsóbb lesz, mint a PS3
Továbbra is 1:2 a legolcsóbb HD DVD és Blu-ray lejátszók áraránya
A Wal-Mart 2 millió HD DVD lejátszó megrendelését fontolgatja
